Choď na obsah Choď na menu
 


Vstupná fotogaléria

Rozšírené texty k fotografiám na úvodnej strane (snímky sú zoradené chronologicky):

(1.) Zlatý Félix 2004 (máj): Nohejbalová kvalifikácia v Košiciach na medzinárodnú olympiádu detí a mládeže Kalokagatia 2004. Stretnutie starších žiakov NK DPMK Košice - Sokol I Prostějov (pod rozhodcovským vedením vtedajšieho juniorského majstra sveta a budúceho viacnásobného svetového a európskeho šampióna medzi mužmi Jána Brutovského - SVK).

(2.) Kalokagatia 2004 (jún): Medzinárodná olympiáda detí a mládeže v Trnave (pod patronátom Slovenského olympijského výboru) s premiérovým predstavením nohejbalu ako ukážkového športu. Finálový zápas turnaja Nohejbal*Footballtennis Cup 2004 medzi víťazným Sokolom I Prostějov (CZE) a NK DPMK Košice (SVK).

(3.) Majstrovstvá sveta 2004 (október): V poradí už druhý mužský svetový šampionát v nohejbale v moravskom Prostějove. Rozhovor redaktora Českej televízie s Vilémom Ungermannom (CZE). Legendárna ikona tohto športového odvetvia sa v súčasnosti (okrem iných podujatí) aktívne zúčastňuje sympatických viacgeneračných turnajov Otec a syn aj so svojou ratolesťou.

(4.) Filmový festival v Miláne 2007 (november): Sport Movies & TV 2007 - 25th Milano International FICTS Festival. Finálové podujatie World FICTS Challenge 2007 (Bombaj, Varšava, Liberec, Krasnogorsk/Moskva, Kampala, Teherán, Lipeck, Taškent, Hanoj) v Miláne (ITA). Odovzdávanie cien v kategórii Šport a spoločnosť - Šport pre všetkých prezidentom FICTS prof. Francom B. Ascanim (pod patronátom Medzinárodného olympijského výboru). Popri držiteľovi víťaznej trofeje (Guirlande d'Honneur) preberajú strieborné ocenenie (Mention d'Honneur) tvorcovia filmu Nohejbal (...)lympijský (Katerina Čarnuševič, Ivan Matia) v spoločnosti niekoľkonásobných majsteriek sveta v nohejbale (Daniela Peruňská, Martina Pillárová).

(5.) Poslední žákovská smeč 2010 (december): Nástup účastníkov pred začiatkom záverečného turnaja 3. ročníka ECOY 2010 v prostějovskej športovej hale, dvojnásobnom dejisku konania MS mužov v nohejbale (2000 a 2004). Nad účasťou rómskych hráčov zo ZŠ Kecerovce na turnajoch Európskeho pohára žiakov a žiačok 2010 v družstve ŠK Nohejbal*Footballtennis Košice prevzal čestný patronát Olympijský klub Košice (samostatná organizačná zložka Slovenského olympijského výboru).

(6.) ECOY 2010 (december): Po Sokole I Prostějov (CZE) a NK 99 Trebišov (SVK), víťazoch prvých dvoch ročníkov ECOY (2008, 2009), vytryskla nefalšovaná radosť z triumfu v Európskom pohári žiakov a žiačok 2010 v tábore mladých nohejbalistov KAC Jednota Košice (SVK). Kvality svojho českého finálového súpera v kategórii starších žiakov (AVIA Čakovice - víťaz úvodného turnaja Cassovia Nohejbal Cup 2010 v Košiciach) ocenili po vyvrcholení záverečného podujatia sezóny Poslední žákovská smeč 2010 v Prostějove spoločnou snímkou s čerstvo vybojovanou putovnou trofejou ECOY (European Cup of Youth in Footballtennis/FutNet).

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.